nám. Míru 1077/3, 30100 Plzeň


Králíčkové jsou při téhle "práci" bonus navíc. Dlouhosrstí králíčci jsou roztomilí, rádi je pořizujete dětem, pro jejich vzhled a milou povahu.

Pro přehled nabízených služeb můžete přejít rovnou sem. Pokud se chcete dozvědět něco dalšího čtěte dál....

Jemná králičí srst vyžaduje nejlépe každodenní česání a na to už "nezbývá čas". Srst pak má tendenci plstnatět a tvořit "krunýř" hlavně v okolí zadečku, nožiček, zkrátka ve spodní části králíčkova tělíčka. Někteří jsou ale zplstnatění všude a mají krunýř po celém tělíčku jako pes nebo kočka. Z takové srsti se pak musí králíček vystříhat. 
Dle debat s klienty má vliv na plstnatění také použitá podestýlka. Od doby co jsem já chovala králíčky, se toho mnohé změnilo a nemám přehled o nabídce, ale chovatelé Vám určitě poradí co je nejlepší.

Králíčka přineste v přepravce, v košíku, v něčem, kde se cítí v bezpečí. Při stříhání je zcela na Vás zda zůstanete nebo tu králíčka necháte. Umíme zvládnout vše sami, pokud chcete asistovat můžete. Můžete se posadit v čekacím koutku a na králíčka si počkat. Nebo mi ho tu necháte a odběhnete si vyřídit své záležitosti. Doba stříhání záleží na stavu srsti, většinou od dvaceti do devadesáti minut. Při silně zplstnatěné srsti se stříhá v těsné blízkosti kůže a občas se stane, že jemnou kůžičku střihnu, protože prostě není vidět, kde stříhám. Toho se vůbec nemusíte děsit, tyto minimální ranky se hojí velice rychle.
Králíci se nesmí koupat! Nikdy! Pokud k tomu není zvláštní důvod, jako např.kožní plísně, kdy vykoupání doporučí veterinář a to za použití pouze jím doporučeného přípravku a potom řádného vysušení. Králíček může rychle prochladnout a na následky toho i zemřít. Králíci chodí pravidelně na udržení krátkého střihu, poprvé přijde chlupatá koule a z té se vystříhá králíček. Jako u koček platí, že chci pro zvířátko nejmenší stres, takže stříháme tak, aby to bylo praktické. Frekvence stříhání závisí na rychlosti dorůstání srsti, vracíte se mi cca každé 2-3 měsíce.


Na úvodním obrázku tohoto článku jsou dvě králičí slečny, klientky. Krátkosrstá využívá pouze stříhání drápků, ta chlupatější v pozadí je cca pět týdnů po stříhání.

Aktuality

  • 07 Oct
    Po komplikacích se stránkami už všechno běží tak jak má, a tak se mi během sobotního odpoledne podařilo přidat pro Vás něco ohromně důležitého. Ve spodní krásně šedé části... Číst dál
  • 01 Oct
    Jsem moc ráda, že nepotřebuji tištěnou reklamu, jelikož reklamou jsou mi spokojení pejsci (a kočičky a králíčci :) ) a snad ještě spokojenější páníčci a paničky, kteří svým... Číst dál
  • 01 Sep
    Pro ty nejvíc aktuální informace, doporučuji sledovat facebookovou stránku salonku, ačkoliv FB osobně nepožívám, stále se jeví jako nejrychlejší způsob, jak dostat informace k... Číst dál