nám. Míru 1077/3, 30100 Plzeň


Kočičky jsou v žebříčku klientů na druhé příčce. Návštěvy salonku zvládají s noblesou sobě vlastní. Jsou to prostě šelmy a každá reaguje jinak.

Pro přehled nabízených služeb můžete přejít rovnou sem. Pokud se chcete dozvědět něco dalšího čtěte dál....

Kočičku do salonku vždycky přivezte v přepravce a vždycky u stříhání musíte být přítomni. Kočičky nekoupu ani nefénuji. Výjimku bych nejspíš udělala u kočičky silně znečistěné nebo zablešené, ale naštěstí nikdy taková nepřišla. A věřím, že nepřijde.
Aktualizace 1.7.2018 - Zákon vesmíru, o čem mluvíš, to se stane, takže pár týdnů po spuštění těchto stránek přišel kocourek v takovém stavu, že koupání byla nutnost. Byla to výzva a zvládli jsme to na jedničku bez přítomnosti majitelky. 2.7.mám objednánu na koupání kočičku plemene Sphynx - další výzva. Zvažuji zařadit do nabídky služeb i koupání a fénování kočiček...uvidíme :)

Důvodů proč vzít kočičku do salonku je mnoho. A po pravdě, mi nad některými zůstává rozum stát :( 
Nejčastěji chodí kočičky dlouhosrstých plemen, které jejich páníček nezvládá vyčesat a jejich srst plstnatí. Plstnatí buď lokálně, kdy se včas vystřihnou jen "uzlíky" a nebo je kočka zanedbaná natolik, že srst vytvoří po těle jeden velký "krunýř", z kterého se musí kočka vystřihat. Krunýře vznikají buď nepéčí a nebo např.při dlouhodobé léčbě, když je kočička obvázaná po operaci. Každý takový krunýř je potřeba dát co nejdříve pryč, protože kůže pod ním nedýchá a můžou se tvořit vyrážky, nebo je rájem parazitů (blech, svilušek apod.), pokud je pod krunýřem ještě zranění, pak se dají objevit i mnohem horší "zvířátka" :(
Pravidelnou návštěvou salonku udržujeme dlouhosrsté kočky v krátkém střihu, který je praktický pro majitele i kočičku. Radši ostříhaná než zplstnatělá kočka. Dalším důvodem pro střih koček je nadměrné polykání srsti, které může vést ke zdravotním problémům. Dlouhosrsté kočky jaksi nedostaly do vínku patřičnou dávku čistotnosti potřebnou pro péči o dlouhou srst, tak jsou tak trošku špindírky. Taky z toho důvodu, že se dlouhá srst prostě špatně udržuje, ony to samy jazýčkem dost dobře nezvládnou a tak spoléhají na páníčka. Páníček většinou nespoléhá na nikoho, nebo později nejspíš na mně. 

Dle mého názoru absolutně nejšílenějším argumentem pro návštěvu salonku s kočkou jakéhokoliv plemene je: "Máme všude chlupy". No samozřejmě, vždyť je to kočka. A kočka, zvláště v bytech s celoroční stejnou teplotou, prostě líná celoročně. Máte kočku, máte chlupy. Nechcete mít chlupy, pak jste si měli pořídit plyšáka. Třeba v naší rodině je chlup základní přísada do jídel a jídlo je tak vždycky o chlup chutnější. Ostříháním kočky se chlupů nezbavíte, akorát budete mít doma kratší chlupy, které možná nebudou tolik vidět a nebo se zapíchají do koberce a čalounění gauče a to je pak asi lahůdka si na něco takového sednout. Au.

Co tedy s tím? Dlouhosrstou, zplstnatělou, kočku ostříháme a dle domluvy ji buď začnete česat a nebo budete chodit pravidelně na údržení krátkého střihu. Ostatní chlupaté kočky Vám samozřejmě taky ostříhám, ačkoliv mi u toho bude srdce krvácet, ale náš zákazník.... Mnohem radši budu, když se necháte přesvědčit k tomu, že řádné vyčesání stačí. Tímto tleskám těm, kteří se poprvé nechali přesvědčit a chodí pouze a jenom na vyčesání. Ať u střihu nebo vyčesání, tak jako tak, musíte být s kočičkou přítomni. Kočka není pes, té neřeknete zůstaň a ona zůstane. Nebo jí to řeknete, ale ona si stejně udělá co chce. Je to kočka. Je potřeba Vaší spolupráce při držení kočičky, která se mnohdy kroutí jako žížalka. V tom horším případě nás ještě kouše a škrabe. Naštěstí, takových mám mezi klienty opravdové minimum. Stejně jako u pejsků platí, že žádné uklidňující přípravky nemáme. Střih je řešen tak, aby kočka zažila co nejmenší stresovou situaci a přitom nějak vypadala.

Aktuality

  • 07 Oct
    Po komplikacích se stránkami už všechno běží tak jak má, a tak se mi během sobotního odpoledne podařilo přidat pro Vás něco ohromně důležitého. Ve spodní krásně šedé části... Číst dál
  • 01 Oct
    Jsem moc ráda, že nepotřebuji tištěnou reklamu, jelikož reklamou jsou mi spokojení pejsci (a kočičky a králíčci :) ) a snad ještě spokojenější páníčci a paničky, kteří svým... Číst dál
  • 01 Sep
    Pro ty nejvíc aktuální informace, doporučuji sledovat facebookovou stránku salonku, ačkoliv FB osobně nepožívám, stále se jeví jako nejrychlejší způsob, jak dostat informace k... Číst dál