nám. Míru 1077/3, 30100 Plzeň


Hlavními klienty salonku jsou psi. Jsem tu pro psy domácí, zahradní, čistokrevné bez i s PP, pro voříšky, zkrátka pro ty, kteří chtějí být upravení a krásní.

Pro přehled nabízených služeb můžete přejít rovnou sem. Pokud se chcete dozvědět něco dalšího čtěte dál....

Příchozí pejsci chodí buď včas na pravidelnou údržbu a nebo pozdě, kdy už je srst zplstnatělá a tvoří na tělíčku "krunýř", z kterého se musí pejsek vystříhat. V tomto případě je už všechno špatně a měli byste se nad vzniklou situací zamyslet. Většinou zazní, "za to může babička, která pejska nečesala, když tam byl na hlídání."  To Vám teda povím, chuděrky babičky. Zkuste příště přibalit pejskovi k babičce i kartáč a babičku poprosit, vysvětlit a ukázat jí, jak těch pár dní o pejska pečovat... Mimochodem - krunýř na tělíčku vzniká dlouhodobou nepéčí, takže babičky za těch pár dnů, co je u nich pejsek na hlídání, za to opravdu nemohou.... Babičky, nedejte se, z celého srdíčka Vám fandím. :)

Výstavní střihové úpravy neprovádím, nemám s nimi potřebné zkušenosti a tak, když zavoláte, Vás radši pošlu jinam. Výstavy psů nejsou mým koníčkem. Pokud máte pejska kterého potřebujete před výstavou pouze vykoupat, vysušit a vyčesat, tak to problém není. Důležité je, abyste byli včas objednáni, často voláte na poslední chvíli a já pochybuji o tom, že jste se v pátek ráno dozvěděli, že v sobotu máte výstavu.

Všeobecně nemají pejsci návštěvu salonku nijak zvlášť v oblibě. Je to asi jako zubař, taky k němu nechodíte rádi, ale přetrpíte to, protože víte, že to musí být. Podobně se může cítit pejsek. Proto se snažím jim pobyt v salonku zkrátit na co nejkratší dobu a dopřát jim co nejvíce pohody. Staré, hysterické, bojácné a agresivní pejsky většinou jen stříháme, aby se koupáním a fénováním stresová situace ještě víc neprodlužovala. Ideální je když je takový pejsek bez větších nečistot a nejlépe vykoupán z domova i za cenu toho, že ho pouze vysušíte ručníkem a necháte uschnout. V salonku se každý vykoupaný pejsek suší fénem. Používám profi ruční fén, který má dostatečně silný výkon i na velkého pejska (př.zlatý retrívr, kompletní úprava, cca dvě hodiny práce dle stavu srsti), ale zároveň se ho většina psů nebojí.
Pro práci využívám střihací stůl s elektrickým motorem pro nastavení výšky. Malé a střední pejsky vždy upravuji na stole, protože to většinou bez problémů zvládají. Velké a obří pejsky na něj za každou cenu nenutím, když vidím, že jsou nervozní. Výjimkou jsou velcí knírači, kteří se stříhají a já si o nich myslím, že pobyt na stole mají v krvi, protože se na něm dokáží přirozeně uvelebit. Velké pejsky suším a upravuji na zemi. V salonku je kus zátěžového koberce, který zachytává srst, aby nelétala na chodbu společnou pro další dvě provozovny a je ideálním místem pro práci s velkým pejskem. Prostě si uděláme pohodlí na zemi a pracujeme. Někdo mi kdysi řekl, že je to strašně neprofesionální, tak jsem zkusila postavit dotyčného pejska na stůl a ten se strachy tak rozklepal, že rozvibroval celý pevný železný stůl o váze cca 45 kg. O to nestojím, radši budu "neprofesionální", ale pes i já budeme v pohodě. Pevně nohama na zemi.

Pejska vždycky přiveďte do salonku na vodítku a v salonku ho z vodítka nepouštějte! Moc klientů mě s tím stále zlobí, že mají pejsky na volno, někdy navíc bez obojku. Nikdy nevíte, kdo zrovna v salonku je a ne každý pejsek chce být kamarád. Nehledě na to, že salonek je pár metrů od frekventované Klatovské třídy a jak už jsem řekla, málokterý pejsek sem chodí rád, takže se může rozhodnout jít úplně někam jinam, než Vy chcete a věřte mi, že když sem nechce, tak prostě neposlechne a uteče. Navíc nesídlíme v domě sami, takže prosím buďte ohleduplní, udržujte čistotu a dbejte bezpečí svého, pejska i dalších uživatelů domu. Děkuji. Otázka do pranice - na veterinu taky chodíte s pejskem na volno a nebo ho v čekárně či ordinaci pouštíte z vodítka?

Po příchodu do salonku se nových klientů ptám na zdravotní stav pejska, je to důležité, abych byla připravena na to co mě čeká. Kdysi zlomená nožka anebo bolavé klouby jsou alarmem, že pejsek může začít vyvádět. Taktéž pokud víte, že má pejsek z předchozích návštěv salonů špatné zkušenosti, tak mě na to upozorněte. Jedno nedbalé střihnutí do drápku se veze s pejskem celý život. :( U těch co u mě již byli očekávám, že mi automaticky oznámí, pokud se od minulé návštěvy zdr.stav pejska změnil. Jakmile se domluvíme co a jak, na požadovaném střihu, tak můžete odejít, vrátíte se pro pejska buď za domluvenou dobu nebo po výzvě SMSkou "Hotovo". My už to tu s pejskem spolu zvládneme. Pejsek bez páníčka je ve většině případů klidnější, nemá snahu utíkat a hledat u Vás záchranu. Jelikož je ale každý pejsek jiný, tak můžete být při stříhání přítomni. Buď se posadit v čekacím koutku a pejska si nevšímat a nebo spolupracovat a pejska přidržovat na stole (potom počítejte s chlupy na oblečení a "všude"). Při spolupráci je důležité, abyste pejska zbytečně "nezachraňovali", nebrali do náruče a netiskli ho k sobě. Potom se pracovat nedá a čím větší tlak na psa, tím větší bude jeho snaha o únik. Někdy je potřeba na pejska zvýšit hlas pro získání respektu, aby věděl, že pánem jsem tu já. Bohužel jsou i takoví, kteří jsou z nějakého důvodu prostě neostříhatelní, takže ostříháme co se dá a více nestresujeme psa ani sebe. Pokud víte, že je Váš pejsek nezvladatelný a je potřeba ho ostříhat, pak se domluvte se svým veterinářem jaké přípravky pejskovi dát, aby se uklidnil, nebo nejhůře přispal a toto aplikujte v dostatečném předstihu před příchodem do salonku. Samozřejmě mě na to upozorněte. Já žádné takové přípravky nemám a ani nesmím pejskovi dát.

Anální žlázky nevyprazdňuji.

Aktuality

  • 07 Oct
    Po komplikacích se stránkami už všechno běží tak jak má, a tak se mi během sobotního odpoledne podařilo přidat pro Vás něco ohromně důležitého. Ve spodní krásně šedé části... Číst dál
  • 01 Oct
    Jsem moc ráda, že nepotřebuji tištěnou reklamu, jelikož reklamou jsou mi spokojení pejsci (a kočičky a králíčci :) ) a snad ještě spokojenější páníčci a paničky, kteří svým... Číst dál
  • 01 Sep
    Pro ty nejvíc aktuální informace, doporučuji sledovat facebookovou stránku salonku, ačkoliv FB osobně nepožívám, stále se jeví jako nejrychlejší způsob, jak dostat informace k... Číst dál